21.1.2017 – Den otevřených dveří UP

Dne 21.1. 2017 bude otevřena Právnická fakulta UP všem zájemcům o studiu.

PROGRAM:

Praktické ukázky výuky (Zkus si, jaké to je být studentem PF UP)

1. Výuka práva vedená metodami Street Law

Na olomoucké právnické fakultě si můžete vybrat z mnoha netradičních předmětů, které primárně směřují na kontakt s praxí. Jedním z nich je Street Law – Právo pro každý den, v rámci kterého studenti vyučují na základních a středních školách žáky právo.

Budete mít možnost se takovéto hodiny aktivně zúčastnit a pak samozřejmě také pokládat studentům, kteří tento předmět absolvovali, otázky o náplni, přínosech a úskalích takového vzdělávání.

Místo a čas: 9:00 a 11:00 budova A (rotunda)

Doba trvání: 30 minut

2. Simulované soudní jednání

Vítejte v soudní síni. Zapojte se do projednávání zajímavého případu, ovlivněte rozsudek. Chybět nebude soudce, taláry ani kladívko.

Simulované soudní jednání (Moot Court) je další možností, jak během studia spojit praxi s teorií.

Místo a čas: 9:30 a 11:30 budova A (rotunda)

Doba trvání: 30 minut

Informativní vstup (Vše podstatné v kostce)

Nespoléhejte jen na internet, přijďte si pro informace od těch nejpovolanějších. Dozvíte se, co vám může PF UP nabídnout, jaké jsou základní cíle naší fakulty, jaké výhody má studium v Olomouci, získáte základní informace k přijímačkám na naši fakultu a mnoho dalších potřebných informací.

Místo a čas: 10:00 a 12:00 budova B (aula) za účasti studentů, vedení PF UP a zástupce SCIO

Doba trvání: 45 minut

Další aktivity (probíhají nepřetržitě po celou dobu Dne otevřených dveří):

Návštěva a informace o první Studentské právní poradně v ČR

Jedním z nejpraktičtějších předmětů na PF UP je Studentská právní poradna, kde studenti pod dozorem zkušených pedagogů poskytují právní poradenství osobám, které se na poradnu obrátí. Přijďte zjistit, jak taková poradna funguje a co dělají studenti, kteří v ní pracují.

Místo: budova A (přízemí)

Infostánek studijního oddělení

Nestihnete hlavní informativní vstupy v 10:00 a ve 12:00? Nevadí. Referentky studijního oddělení vám rády odpoví na dotazy, poskytnou potřebné informace a důležité materiály.

Infostánky studentských spolků

PF UP je výjimečná aktivitou studentských spolků. Studium díky nim není jen výuka, ale také zajímavý studentský život. Naše spolky ELSA Olomouc a Nugis Finem se starají o to, abyste se u nás nenudili, a to například pořádáním soutěží, besed, večírků, zajištěním stáží a dalšími zajímavými aktivitami. Více se dozvíte u jejich infostánků.

Infostánek zahraničního oddělení

U tohoto infostánku můžete získat informace o možnostech studia v zahraničí. Představíme vám také partnerské univerzity.