JUDr. Mag. iur. Michal Malacka, Ph.D., MBA

Malacka-fotoJméno: JUDr. Mag. iur. Michal Malacka, Ph.D., MBA

Pracovní pozice: odborný asistent katedry mezinárodního a evropského práva, PF UPOL

Kontakt: michal.malacka@upol.cz, 58563 7658

Oblast odborného zájmu: mezinárodní právo soukromé, rozhodčí řízení v mezinárodním obchodním styku, mezinárodní právo veřejné, evropské právo obchodních společností, mezinárodní obchodní transakce, mezinárodní terorizmus

• 2015: Zvláštní odborná způsobilost – obecná část
  • 2015: Vzdělávání vedoucích úředníků – obecná část
  • 2011: Master Lector ICC ČR
  • 2009: MBA při PIBS VŠE Praha
  • 2002: absolvování doktorandského studia politologie – Ph. D.
  • 2001: absolvování studia na KFU – Graz, A: obor Rechtswissenschaften -Mag. iur.,
  • 2000: absolvování rigorózního řízení PF MU Brno – JUDr.,

Profesní funkce:

• 2014: Člen bezpečnostní rady Olomouckého kraje
  • 2009: Člen zkušební komise pro advokátní zkoušky

Členství v odborných organizacích:

• Advokátní komora ČR
  • VIAC – Vienna International Arbitral Centre
  • Rozhodčí soud při Hospodářské a Agrární komoře v Praze
  • Aktion Česká republika – Rakousko

Pedagogická činnost: Mezinárodní obchodní transakce, Rozhodčí řízení v mezinárodním obchodním styku, Mezinárodní právo soukromé procesní, Evropské obchodní právo, Mezinárodní právo soukromé

Vědecká činnost:

Publikační činnost (výběr):

1. MALACKA, Michal, HOLÁ Lenka (eds.). Mediace – Reflexe jejích aktuálních trendů. Leges,
  2. MALACKA, Michal (ed.). Sborník z mezinárodní konference Monseho olomoucké právnické dny. Olomouc,
  3. DAVID, Vladislav a MALACKA, Michal. Fenomén mezinárodního terorismu. Praha: Linde, 2005.
  4. MALACKA, Michal, EBNER, Wofgang. Liegenschaftserwerb durch Ausländer. In: CLC (Hrsg.), Unternehmer in Tschechien. Ausgewählte Rechtsfragen, 2005, s. 87-96.
  5. MALACKA, Michal, TOMANČÁKOVÁ, Blanka. Verbraucherschutz und Produkthaftung. In: CLC (Hrsg.), Unternehmer in Tschechien. Ausgewählte Rechtsfragen, 2005, s. 193-202.
  6. MALACKA, Michal (ed.). ACTA Iuridica – Suplementum 3 – 2003 – Verfassungsvergleichung in Europa. 2003 .
  7. MALACKA, Michal, STOLZ, Armin, WIESER, Bernd (eds.). Vefassungsvergleichung in Mitteleuropa. Olomouc : Vydavatelství Univerzity Palackého 2000.
  8. MALACKA, Michal. Vývoj mezinárodního rozhodčího soudnictví v zemích bývalého východoevropského bloku. Acta Universitatis Palackianae Olomucensi- Iuridica,
  9. MALACKA, Michal. Zpráva vlády České republiky o aktuálním stavu české společnosti (Česká a německá verze). Sborník přednášek, 2000.
  10. MALACKA, Michal. Rozhodčí řízení v úpravě švýcarského spolkového zákona o mezinárod. právu ze dne 18. 2. 1987. Acta Universitatis Palackianae Olomucucensis-Iuridica, 1998.
  11. MALACKA, Michal. Společenstevní právo Rakouska – osobní obchodní společnosti Rakouska. Acta Universitatis Palackianae Olomucensis-Iuridica, 1999.