7.4.2017 – Zastupování ČR před Soudním dvorem EU a Komisí

V pátek 7. 4. proběhne od 13:15 v uč. 21 PF UP diskuze s JUDr. Jiří Vláčilem, Ph.D. na téma „Zastupování ČR před Soudním dvorem EU a Komisí“. Diskuzi pořádá Jean Monnet Chair při katedře mezinárodního a evropského práva. JUDr. Jiří Vláčil, Ph.D. je zástupcem ředitelky Odboru komunitárního práva (Kancelář vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU). Cílem přednášky je představit činnost Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU. Probrány budou zejména postavení a úloha vládního zmocněnce, specifika zastupování zájmů ČR v různých typech řízení před Soudním dvorem a Komisí (včetně konkrétních příkladů řízení z nedávné doby) a praktické otázky ohledně přípravy pozice ČR či komunikace se Soudním dvorem.